środa, 14 maja 2014

Drużyna Pierścienia potrzebuje wsparcia

Inicjatywa "od fanów dla fanów" - warto przeczytać, szczególnie jeśli jest się fanem Władcy Pierścieni.
Kilka tygodni temu wydawnictwo Galakta ogłosiło wiadomość o zakończeniu wydawania w języku polskim dodatków do gry Władca Pierścieni: LCG. Mimo tej smutnej wiadomości pojawiły się propozycje i prośby fanów, aby chociaż w ograniczonym stopniu wydawanie gry było kontynuowane. Graczom szczególnie zależało na kolejnych dodatkach dopiero co rozpoczętej sagi, w której ukazało się pierwsze rozszerzenie: "Czarni Jeźdźcy". Saga ta nie tylko wymaga do gry jedynie zestawu podstawowego, ale pozwala również rozegrać przygody drużyny pierścienia znane z kart książek J.R.R. Tolkiena.

Te prośby nie pozostały bez echa ze strony wydawcy, który zaproponował następującą możliwość:
Jeżeli w ciągu 3 tygodni, sprzeda się co najmniej 50 egzemplarzy dodatku "Czarni Jeźdźcy", to kolejny dodatek saga zostanie wydany po polsku.

Wyzwanie to doprowadziło do szybkiej organizacji wśród fanów gry i ruszyła akcja Drużyna Pierścienia potrzebuje wsparcia. Oto główne wydarzenia związane z akcją:

1) Promocja gry Władca Pierścieni przez cykl artykułów. Między innymi:
http://przystanekplanszowka.pl/2014/05/druzyna-pierscienia.html
http://przystanekplanszowka.pl/2014/05/zaproszenie-druzyny-pierscienia.html
http://planszowki.blogspot.com/2014/05/wadca-pierscieni-lcg-recenzja.html2) Konkurs od fanów dla wszystkich graczy, którzy podczas trwania akcji (od 5 maja do 21 maja) kupią dodatek “Czarni Jeźdźcy”. Nagrody obejmują między innymi:
  • Dowolnie wybrane dodatki (duży i mały) - ufundowane przez fanów.
  • Znany grafik gier planszowych Mariusz Gandzel (min. Basilica, 51 stan, Mage Wars. Star wars LCG i X-wing, ale także przede wszystkim Władca Pierścieni LCG) ofiarował 9 swoich grafik pochodzących z ilustrowanych gier.
  • Gra 7 Ronin - ufundowana przez Wydawnictwo Bager’s Nest.
  • Dodatek do Władcy Pierścieni LCG - Hobbit: Górą i Dołem - Sklep Tropem gier.
Szczegóły i regulamin.
Wydarzenie na FB.

3) Promocje na Czarnych Jeźdźców w sklepach:
4) Wsparło nas wiele blogów i stron o grach planszowych
Patronat medialny nad akcją objęły Board Times (www.boardtime.pl) oraz Przystanek Planszówka (przystanekplanszowka.pl) i na ich stronach/FB możecie znaleźć najświeższe informacje o akcji.Jeżeli nie znacie Władcy Pierścieni przejrzyjcie nasze teksty, recenzję. Być może gra wciągnie Was nie mniej niż nas – wkrótce być może wspólnie wyruszymy po drogach scenariuszy Władcy Pierścieni albo przynajmniej razem będziemy omawiać strategie, niesamowite zagrania na forach

Natomiast chcieliśmy prosić wszystkich graczy znających Władcę Pierścieni o wsparcie naszej akcji przez zakup Czarnych Jeźdźców. Da Wam to, nie tylko szanse przeżycia przygód „Drużyny Pierścienia” na kartach, nie tylko szanse wygrania nagrody ale da nam wszystkim szanse na kontynuowanie niesamowitej sagi w języku ojczystym. Pamiętajcie Drużyna Pierścienia Was potrzebuje!

Przyjaciele Powiernika Pierścienia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz