wtorek, 25 lutego 2014

Pyrkon 2014

Pyrkon 2014 nadchodzi wielki krokami (to już za niecały miesiąc: 21-23 marca). Jak zwykle organizatorzy poza atrakcjami dla wielbicieli szeroko pojętej fantastyki, zaplanowali również wiele puntów programu związanych z planszówkami. Dwa games roomy: otwarty i turniejowy, blok karcianek i bitewniaków.

Najciekawsze dla mnie są jednak zapowiedziane prototypy i nowości, które będzie można testować w czasie Pyrkonu. 

Listę otwiera Pan Lodowego Ogrodu wydawnictwa RedImp. Na ten tytuł czekam z niecierpliwością, gdyż po pierwsze uwielbiam książkę, a po drugie gra zapowiada się naprawdę ciekawie. Planszówce PLO zapewne poświęcę wkrótce osobny post.

Kolejny prototyp to Kingsport Festival od Black Monk. Nie ukrywam, że wcześniej nie słyszałam o tej grze. Jednak wszystkie gry związane z mitologią Cthulhu zwracają moją uwagę, więc na pewno postaram się przetestować ten tytuł. Zapowiada się ciekawie, ponieważ tym razem gracze wcielają się w rolę kultystów.

O Prosiakach (wydawnictwo Cube) również póki co niewiele wiem, ale mogą okazać się interesującym party-game. Ten tytuł będzie miał swoją premierę na Pyrkonie, więc być może uda mi się go wypróbować.

Ostatnia gra, Lewis & Clark wydawnictwa Rebel, zdążyła już zyskać nieco rozgłosu, ponieważ miała premierą na zeszłorocznym Essen, a teraz pojawi się w wersji polskiej. Połączenie worker placement i zagrywania kart pojawiało się już wielokrotnie, ale być może gra okaże się warta uwagi. Na plus już teraz mogę zaliczyć dobre wykonanie gry, ciekawy temat (Indianie, XIX wiek) oraz możliwość gry solo lub od 2 do 5 osób.

Pełny program Pyrkonu dostępny jest na stronie festiwalu.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz