czwartek, 17 stycznia 2013

The Lord of the Rings Dice Building Game


Wydawnictwo WizKids zapowiedziało na ten rok wydanie gry The Lord of the Rings Dice Building Game. Wszystkie znaki oraz zapowiedzi wskazują na to, że będzie to Quarriors ze zmienioną tematyką. Zmiana niby niewielka, a jednak istotna, szczególnie biorąc pod uwagę popularność uniwersum Tolkiena (dodatkową napędzaną filmami).
Z jednej strony Śródziemie bardzo lubię i podejrzewam, że o wiele bardziej przypadnie mi do gustu walka z siłami Saurona, niż wystawiania do walki bliżej nieznanych mi stworów występujących w Quarriors. W opisie mechaniki LotR Dice Building Game pojawia się słowo “kooperacja” i jestem bardzo ciekawa, jak zostanie ona wpleciona w mechanizmy z pierwotnej wersji gry.
Z drugiej strony, mam też obawy. Jeśli cena będzie na poziomie Quarriors (a prawdopodobnie będzie), to gra będzie trudno dostępna w Polsce (choć tu być może nie doceniam siły dobrego settingu). Nie podobają mi się również karty, na których postacie zostały żywcem zaczerpnięte z trylogii Petera Jacksona. Zdecydowanie wolałabym jakieś grafiki.
Grę na pewno będę śledzić, jednak z zakupem raczej się wstrzymam. Quarriors mam i lubię, ale nie czuję potrzeby posiadania dwóch egzemplarzy, różniących się jedynie grafikami na kartach.

Gra na stronie wydawcy: http://wizkidsgames.com/the-lord-of-the-rings-dice-building-game/
Profil gry na portalu BGG (oraz źródło zdjęcia): http://www.boardgamegeek.com/boardgame/130912/the-lord-of-the-rings-dice-building-game

3 komentarze:

 1. Jako miłośnik Quarriorsów, trochę interesowałem się LotR Dice Building Game i to co mi się udało wywiedzieć:
  - gra najprawdopodobniej nie będzie się łączyć z Quarriorsami (i to jest plus, ponieważ wtedy jest mniejsze ciśnienie na jej zakup ;o))
  - w każdej turze jeden gracz kieruje poczynaniami Saurona- jest to rola przechodnia i można wygrać jako Sauron. Pozostali grają wtedy wspólnie jako drużyna, czyli mamy sytuację podobną jak ta w BS:G i uśpionymi agentami - staramy się wspomóc wspólny cel, ale po jakimś czasie może się okazać, że wcale nam na tym nie zależy.
  - szata graficzna gry est niezwykle ciemna i brak jej lekkości znanej z Quarriorsów.

  Na razie zostaję przy wojownikach z krainy Q ;o)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za informacje!
  Zaintrygowała mnie przechodniość roli Saurona... Ale biorąc pod uwagę resztę "przecieków" o grze, chyba również pozostanę przy Quarriors :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ROBLOX is powered by an ever growing membership base of more than 300,000 creators who generate an infinite variety of highly immersive experiences.

  These experiences range from 3D multiplayer games and contests, to interactive adventures where friends can take on new personas to explore what it would be like to be a dinosaur, a miner in a quarry or an astronaut out in space.

  OdpowiedzUsuń